آیا با وجود شبکه های اجتماعی نیاز به وب سایت داریم؟

اشتراک گذاری مقاله

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram

بسیاری از صاحبان کسب و کار تصور می کنند داشتن یک پروفایل شبکه اجتماعی برای کسب و کارشان کافی است. شاید شما در حال حاضر یک صفحه اینستاگرام با بازید بسیار خوب داشته باشید. اما این استراتژی مشکلاتی هم دارد.دراین مقاله به مشکلات و محدودیت های شبکه های اجتماعی می پردازیم.در مرحله اول باید گفت اگر محصولات یا خدمات خود را روی صفحه اینستاگرام معرفی میکنید، تبریک میگوییم. شما وارد دنیای کسب و کارهای آنلاین شده اید ولی اگه می خواین در عرصه کسب و کار آنلاین حرفه ای عمل کنید حتما به وب سایت نیاز دارید چون لازمه هر کسب و کاری حرفه ای بودنه!هر چقدر که شبکه های اجتماعی قوی باشن باز محدودیت هایی دارن که شما را از هدف اصلیتون دور می کنن.


محدودیت های شبکه های اجتماعی برای کسب و کار آنلاین شما:
1)اعتماد:اصل هر خرید و فروشی اعتماد طرفین معاملست.متاسفانه در شبکه های اجتماعی به تغداد زیادی صفحه های فیک و غیزقابل اعتماد وجود داره که این امر باعث میشه کاربر نتونه بین صفحه فیک و صفحه قابل اعتماد انتخاب درستی کنی و نهایتا از خرید خودش صرف نظر می کنه.وب سایت قابلیت هایی داره که به سادگی با اخذ یک سری از مجوز ها نظیر اینماد می تونیم اعتماد لازم رو به کاربر بدیم و کمک کنیم که مشتری با خیال راحت از ما خرید کنه.
2) برای محصولات و خدمات خود دسته بندی ندارید و جستجو ندارید: با افزایش تعداد محصولات و خدمات این موضوع تبدیل به یک معضل بزرگ برای مشتریان بالقوه شما شده و باعث کاهش فروش و از دست دادن مشتریان می شود.چون تنها اجناس جدید قابل مشاهده هستند.
3) عدم امکان بروز رسانی : قیمت کالاها و موجودی آن‌ها مدام در حال تغییر است و تغییر دادن آن‌ها در شبکه های اجتماعی زمان زیادی از شما می‌گیرد؛ به خصوص اگر محصولات شما زیاد باشند یا در حال گسترش کسب و کارتان باشید! در واقع همیشه باید پست‌های‌تان را آپدیت کنید.
4) فرآیند پرداخت دشوار ونا امن: در خریدهایی که در شبکه های اجتماعی صورت می گیرد غالبا امکان اتصال به درگاه بانکی و پرداخت آنلاین وجود ندارد. اگرفردی بخواهد از صفحۀ شبکه های اجتماعی شما خریدی را انجام بدهد برای پرداخت باید ابتدا از شما شماره کارت بگیرد و بعد از کارت به کارت کردن وجه و ارائه رسید به شما سفارش خود را کامل کند.که این امر برای مشتری بسیار ناخوشایند است و ممکن است از خرید صرف نظر کند.
5)خطر فیلتر شدن و ریپورت شدن: شبکه های اجتماعی معمولا در معرض خطر فیلترینگ دائمی هستند و عاقلانه نیست تمام کسب و کار آنلاین خود را بر مبنای آنها شکل دهید بعلاوه اینکه ممکن است قوانین خاصی در آن شبکه اجتماعی وضع شود که شما را برای کار کردن در آن شبکه محدود کند. وب سایت متعلق به شما است، و توانایی کنترل محتوا و پیام های آن را دارید مهمتر از همه اینکه مجبور نیستید از قوانین دیگران پیروی کنید؛ بنابراین چرا آنچه را که یک بستر شبکه اجتماعی از شما می خواهد را انجام می دهید؟
6)عدم توانای شبکه های اجتمایی برای تغییر زبان: امروزه یکی از راههای فعالیت در خارج از مرزهای کشور داشتن یک سایت چند زبانه است که می توان به راحتی تجارت خود را گسترش داد و به بیرون از مرزها برد اما شبکه های اجتماعی غالبا توانیایی چند زبانه شدن ندارن و نیز شبکه های اجتماعی با توجه به علایق و فرهنگ و قوانین کشورها دسترسی متفاوتی در نقاط مختلف دنیا دارند.برای مثلا استفاده از بسیاری از شبکه های اجتماعی در چین ناممکن است!
در اخر باید گفت به هیچ وجه نمی توان از اهمیت شبکه های اجتماعی در گسترش کسب وکار های اینترنتی چشم پوشی کرد و باید گفت برای داشتن یک کسب و کار آنلاین حرفه باید از هر دو ابزار وب سایت و شبکه های اجتماعی بهره برد.
اگر شما هم به دنبال داشتن یک وب سایت حرفه برای کسب و کارتون هستید می تونید با کمترین هزینه با کمک گروه نتیکام صاحب یک وب سایت حرفه ای شوید.برای دریافت مشاوره رایگان کلیک کنید.

عضو خبرنامه نتیکام شوید

در جدیدترین مقالات نتیکام در ایمیل شما

دیگر مقالات نتیکام

learndash comments
آموزش

درج دیدگاه در لرن دش

در مقاله قبل افزونه آموزشی پرکاربرد لرن دش را معرفی کردیم در این مقاله یکی از پرتکرار ترین مشکلات کاربران از این افزونه را بررسی کنیم و به حل آن بپردازیم. یکی از مشکلاتی که

learndash
آموزش

معرفی افزونه لرن دشLearnDash LMS

لرن دش پادشاه ال ام اس وردپرس! در مقاله قبل به بررسی افزونه فوق العاده لیفتر ال ام اس پرداخیتم. در این مقاله می خواهیم  به معرفی یک افزونه ال ام اس دیگر به نام

برچسب ها: